نحوه اتصال Apple TV به پروژکتور

نحوه اتصال Apple TV به پروژکتور

اگر می‌پرسید آیا می‌توانید Apple TV را به یک پروژکتور وصل کنید؟ پاسخ مثبت است. این آپشن به شما اجازه می دهد تا از مزایای اپل تی وی روی پروژکتور برخوردار شوید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد. اتصال Apple TV به تلویزیون معمولی کار ساده ای است. با این حال، ما در مورد نحوه اتصال Apple TV به پروژکتور به جزئیات خواهیم پرداخت. برای خرید ویدئو پروژکتور کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط: نحوه اتصال PS4 به پروژکتور

 


چگونه اپل تی وی را به پروژکتور وصل کنیم؟

هنگام اتصال Apple TV به پروژکتور، در مقایسه با تلویزیون، چالش ها و الزامات خاصی وجود دارد. برای این کار ۴ مرحله وجود دارد:

  • Apple TV و پروژکتور را روشن کنید.
  • پورت HDMI را در هر دو دستگاه پیدا کنید.
  • هر دو دستگاه را از طریق کابل HDMI وصل کنید.
  • منبع HDMI صحیح را روی پروژکتور انتخاب کنید.

همانطور که می بینید، اتصال پروژکتور به Apple TV یک فرآیند بسیار ساده است. با این حال، متوجه شدم که برخی از شما ممکن است به مشکلاتی در این زمینه برخورد کرده باشید. بنابراین، در این مقاله توضیح بیشتری خواهیم داد.

در اینجا باید چند نکته را در نظر گرفت. اگر پروژکتور شما دارای پورت HDMI است، اتصال، یکپارچه و بدون هیچ مشکلی است. با این حال، اگر پروژکتور قدیمی‌تری دارید که دارای پورت HDMI نیست، چه کار می‌کنید؟ بنابراین، ما هر دو سناریو را بررسی خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه Apple TV را با کابل HDMI و همچنین بدون آن به یک پروژکتور متصل کنید.

 


Apple TV را با کابل HDMI به پروژکتور وصل کنید.

 

  • مرحله ۱: هر دو دستگاه را روشن کنید.

قبل از اتصال Apple TV به پروژکتور، مطمئن شوید که هر دو دستگاه را روشن کرده اید. ما فرض می‌کنیم که Apple TV کاملاً روشن و راه‌ اندازی شده است.

 

  • مرحله ۲: پورت های HDMI را در Apple TV و پروژکتور پیدا کنید.

پورت HDMI در Apple TV درست در کنار پورت برق قرار دارد. از این رو مکان یابی آن مشکلی نخواهد داشت. در مورد پروژکتور، محل قرارگیری درگاه HDMI به پروژکتور بستگی دارد. معمولاً پورت(های) HDMI در اکثر پروژکتورها در پشت قرار دارد. در حالی که تعداد کمی از پروژکتورها دارای پورت(های) HDMI در سمت چپ یا راست هستند.

 

  • مرحله ۳: Apple TV و پروژکتور را با یک کابل HDMI وصل کنید.

هنگامی که پورت های HDMI را در هر دو دستگاه پیدا کردید، اکنون زمان اتصال آنها فرا رسیده است. Apple TV با کابل HDMI ارائه نمی شود؛ اما جعبه پروژکتور شما ممکن است آن را داشته باشد. قبل از خرید کابل HDMI، فاصله بین پروژکتور و Apple TV را اندازه بگیرید. فرض کنید پروژکتور شما روی سقف نصب شده است و جعبه Apple TV دورتر است. در این صورت، می توانید یک کابل HDMI طولانی تر (کمتر از ۲۵ متر) انتخاب کنید.

 

  • مرحله ۴: منبع HDMI صحیح را انتخاب کنید.

برای اتصال Apple TV به پروژکتور ، هنگامی که هر دو دستگاه روشن و از طریق کابل HDMI وصل شدند، بعداً منبع صحیح را روی پروژکتور خود انتخاب کنید. فرض کنید هیچ دستگاه دیگری به جز Apple TV به پروژکتور متصل نیست. در این صورت، به طور خودکار محتوای Apple TV را مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت، باید به صورت دستی ورودی را انتخاب کنید. می توانید این کار را از طریق کنترل های روی پروژکتور انجام دهید. علاوه بر این، می توانید آن را از طریق کنترل از راه دور ارائه شده توسط پروژکتور انتخاب کنید.

دیگر هیچ مرحله یا تنظیم اضافی وجود ندارد و شما بلافاصله محتوای Apple TV را مشاهده خواهید کرد.

 


اگر همزمان همه پورت های HDMI روی پروژکتور استفاده می شود چه باید کرد؟

اکثر پروژکتورها دارای پورت های محدود HDMI هستند. از این رو، این امکان وجود دارد که همه آنها، چه توسط یک کنسول بازی یا دیگر پخش کننده رسانه جریان، در حال استفاده باشند.در این مورد، ممکن است تعجب کنید که چگونه Apple TV خود را به پروژکتور متصل می کنید! در این حالت، می توانید دستگاهی مانند سوئیچ HDMI دریافت کنید. HDMI Splitter مشابه کابل HDMI است. با این حال، سر دیگر کابل از ۱ تا ۳ کانکتور HDMI زن تشکیل شده است.

برای اتصال Apple TV به پروژکتور، می توانید قسمت نر HDMI Splitter را به پورت HDMI پروژکتور خود متصل کنید. بعداً می توانید سه دستگاه دیگر از جمله Apple TV را از طریق کابل HDMI به قسمت مادگی HDMI Splitter وصل کنید. علاوه بر این، HDMI Splitter دارای یک دکمه است که می توانید از آن برای تغییر و چرخش دستگاه ها استفاده کنید.

 


نحوه اتصال Apple TV به پروژکتور بدون HDMI

پروژکتورهای قدیمی پورت HDMI ندارند. در عوض، آن ها یک پورت VGA یا یک پورت ویدئوی ترکیبی دارند. در این مورد می توانید یک آداپتور VGA به HDMI برای پروژکتور خود تهیه کنید.

 

نحوه اتصال سوئیچ نینتندو به پروژکتور بدون hdmi1

با این آداپتور می توانید یک قسمت از آداپتور را به پورت VGA پروژکتور خود وصل کرده، سپس کابل HDMI را از Apple TV به پورت HDMI آداپتور وصل کنید.

 


چگونه اپل تی وی را با صدا به پروژکتور متصل کنیم؟

مریت کابل HDMI این است که می تواند تصویر و صدا را از طریق یک کابل (منبع) منتقل کند. بنابراین، اگر پروژکتور شما به یک سیستم بلندگو متصل است، برای دریافت صدا از پروژکتور یا Apple TV نیازی به انجام کار اضافی ندارید.

 


چگونه Apple TV را به پروژکتور Epson/BenQ/Optoma متصل کنیم؟

فرآیند ذکر شده در بالا برای پروژکتورهای هر برندی یکسان می ماند. برای اتصال Apple TV به پروژکتوری از Epson، BenQ، Optoma یا هر پروژکتور دیگری که دارای پورت HDMI است، می توانید مراحل بالا را دنبال کنید.

 


چگونه اپل تی وی را به پروژکتور و بلندگو وصل کنیم؟

شما ۴ گزینه برای اتصال Apple TV به پروژکتور و بلندگو دارید:

اکثر پروژکتورها دارای بلندگوهای داخلی هستند. همانطور که اتصال Apple TV به پروژکتور را انجام می دهید، می توانید از بلندگوهای پروژکتور استفاده کنید. به غیر از آن، می‌توانید بلندگوهای خارجی را با استفاده از جک هدفون یا پورت‌های صوتی آنالوگ به پروژکتور متصل کنید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید به صورت بی سیم بلندگوهای بلوتوث را به Apple TV متصل کنید. در غیر این صورت، اگر پروژکتور دارای اتصال بلوتوث باشد، می توانید بلندگوهای بلوتوث را مستقیماً به پروژکتور متصل کنید.

 


آیا می توانید Apple TV را به یک پروژکتور وصل کنید؟

بله، با استفاده از کابل HDMI می توانید Apple TV را به پروژکتور متصل کنید.

 


آیا Apple TV دارای کابل HDMI است؟

خیر! جعبه Apple TV با کابل HDMI عرضه نمی شود. فقط یک سیم برق و یک کابل روشنایی برای شارژ ریموت کنترل دارد.

 


آیا Apple TV به صورت بی سیم با پروژکتور کار می کند؟

خیر! Apple TV فقط می تواند با استفاده از کابل HDMI به پروژکتور متصل شود. در عوض، می‌توانید سایر دستگاه‌های بی‌سیم مانند هدفون و بلندگوها را از طریق بلوتوث متصل کنید.

 


نتیجه گیری

همانطور که در اینجا مشاهده کردید، اتصال Apple TV به یک پروژکتور بسیار آسان است و فقط ۲ دقیقه طول می کشد. حتی نیازی نیست دوباره این کار را انجام بدهید؛ مگر اینکه اتصال قطع شود، که بسیار نادر است. اگر یک پروژکتور قدیمی دارید، منطقی است که یک آداپتور VGA برای برقراری اتصال تهیه کنید. اگر در رابطه با این کار مشکلی دارید. لطفا فراموش نکنید که آن را در بخش نظرات زیر بگذارید. برای خرید ویدئو پروژکتور استوک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *